Dovoz aut z Rakouska

DOVOZ AUT Z RAKOUSKA

Vyberte si auto v Rakousku online. Auto prověříme, dovezeme, přihlásíme.

Popište nám, jaký vůz konkrétně hledáte, nebo nám zašlete www. odkaz na Vámi vybraný vůz z mobile.de, nebo z autoscout24.de. Zajistíme prohlídku, nákup vozu, jeho dovoz a kompletní registraci.

Vybíráte > Kontrolujeme > Kupujeme > Dovážíme > Předáváme | Jak to funguje?

O nás

Máme vlastní koncept dovozu prémiových zánovních vozů za zahraničí. Cítíme, že i zájemce o ojetý vůz má nárok na nejlepší služby a čisté prostředí autosalonu. Nabízí všem rychlý a spolehlivý dovoz aut z RakouskaZ valné většiny provádíme dovoz automobilů, obytných vozů a karavanů na zakázku, to znamená, že vozidla nejsou fyzicky v ČR. Tímto způsobem pak můžeme dosáhnout podobně zajímavých cen, které by v případě nákupu na sklad již nemohly být takové.

V současnosti jsme dva aktivní společníci (dá-li se to tak nazvat), a zároveň dva nákupčí, a dva prodejci, a dva mechanici, a dva správci sítě, a dva uklízečky, a dva řidiči, a dva ředitelé, a dva skladníci, a dva právníci, a dva…, a dva… Prostě jsme dva bez zaměstnanců a proto stále nic nestíháme. Myslíme si, že jsme slušní. Děláme maximum pro své zákazníky, a víme, že jsme odborně způsobilí a své práci rozumíme. Pokud si někdo nastuduje nějaký odborný článek a pak nás bude chtít takzvaně „setřít“, tak děkujeme za snahu, ale… „Teď tu byl.“

Pokud chcete o nás vědět více, staňte se našimi zákazníky, popřípadě se ptejte u těch, kteří již našimi zákazníky jsou. Nehodláme investovat do reklamy, protože nestíháme to co se „valí“ samo. Baťa ani Ford by se mnou nesouhlasili, ale dovoz aut z Rakouska si to prostě chce dělat po svém.

Dovoz aut z Rakouska

Dovoz prověřených aut z Rakouska bez rizik a starostí přináší s využitím našich služeb výhodu ve formě možnosti výběru z široké nabídky ojetých aut na rakouské trhu a jistotu skutečně kvalitního vozu, přesně dle Vašich požadavků bez nutnosti vážit zdlouhavou cestu kvůli technické prohlídce s nejistým výsledkem. Vše zvládneme za Vás rychle a pro zprostředkování spojení z kontroly auta naším technikem využijeme formu videohovoru a podrobné fotodokumentace vozidla. Nemusíte se obávat skrytých vad, stočeného tachometru, špatného technického stavu vozu na místě nebo jiných nepříjemných překvapení. Níže je uveden podrobný postup, jak celý proces nákupu a dovoz auta z Rakouska probíhá.

Ušetřete si starosti s nákupem a dovozem ojetých aut ze zahraničí

Ušetřete si mnoho starostí, vyberte si Váš vysněný vůz v Rakousku z pohodlí domova bez časové tísně a vše od prohlídky auta, přepravu, až po vyřízení všech formalit s přihlášením vozu nechte na našich odbornících.

Komfortní a mnoha zákazníky ověřená služba dovozu ojetých aut z Rakouska je námi extrémně propracovaný systém, kde jsme schopni neuvěřitelně rychle zareagovat na vybraná vozidla, včetně zajištění prvotní technické prohlídky auta s videohovorem a zasíláním podrobných informací o průběhu celého postupu nákupu a dovozu vozidla, a to díky síti proškolených techniků, které máme k dispozici přímo v Rakousku.

Jak probíhá dovoz z Rakouska

1. VYHLEDÁNÍ AUTOMOBILU V RAKOUSKU

První krok je na Vás. Navštivte rakouské inzertní web www.autoscout24.at. Hledejte, bádejte, přehrabujte se nekonečnými nabídkami ojetých i nových vozidel v inzerci. Zvažujte, přemýšlejte, filtrujte, dohadujte se s manželkou o barvě vozu, se synem o výkonu motoru.

Jakmile si vyberete své favority, dejte nám vědět – zavolejte, napište e-mail, nebo vyplňte poptávkový formulář v levé části našeho webu. Vždy je lepší vybrat alespoň 2-3 vozidla.

Ve chvíli, kdy od Vás obdržíme poptávku s konkrétními vozy, hned se začneme žhavit telefon s rakouským předčíslím a ověříme:

DOSTUPNOST VOZIDLA U PRODEJCE

Přestože dostupnost vozidel v inzerci je aktualizována zpravidla online několikrát za den, i tak se může někdy stát, že vozidlo nám před nosem vyfoukl jiný zákazník. V takovém případě Vám ihned nabídneme alternativy. Nezoufejte, aut je vždy dost pro všechny.

OVĚŘENÍ TECHNICKÉHO STAVU VOZIDLA TECHNIKEM

Je-li vozidlo dostupné, začne další fáze našeho ověřování. Zjistíme dohledatelnou servisní historii, stav laku, je-li k dispozici druhá sada pneu, vyjednáváme s prodejcem o ceně, prověřujeme možnost odpočtu MwSt. pro plátce DPH apod.

2. SMLOUVA O DOVOZU A NÁKUP AUTA

Pokud se Vám nabídka prodejce zamlouvá a přejete si nákup vozidla uskutečnit, prodejce vozu Vám vystaví objednávku, kupní smlouvu, nebo fakturu na nákup vozidlaSpolu sepíšeme smlouvu o dovozu a jakmile vozidlo prohlédne náš technik a uhradíte prodejci kupní cenu vozidla, roztočíme celý proces dovozu, vypadá to následovně:

 • prověření Vámi vybraného vozu v českých a rakouských databázích
 • obhlídka vozu proškoleným technika na místě v Rakousku, zaslání fotodokumentace z místa koupě, Videohovor
 • podepisujete smlouvu se zahraničním partnerem
 • vozidlo kupujete, hradíte fakturu, kupní cenu
 • zároveň rezervujeme místo v kamionu a plánujeme dopravu
 • podle vytížení dopravy je vozidlo v rozpětí 2 – 10 dní dopraveno na náš sklad do ČR
 • provádíme evidenční kontrolu, ME, STK, mytí a čištění, předprodejní kontrolu a servis, registraci vozidla
 • než auto dorazí, začneme vyřizovat financování, pojištění, až 3 letou záruku a nabídneme Vám také další služby

3. DOVOZ, REGISTRACE A PŘEDÁNÍ VOZU

Když je vše nachystané, pozveme Vás k nám.

 • konečně si auto prohlédnete a projedete
 • pohodlně se usadíte a dáte si kávu
 • my mezitím budeme ťukat do počítače a tisknout papíry k podpisu
 • nakonec Vám předáme Váš nový vůz a popřejeme milion šťastných kilometrů.

Cena dovozu auta z Rakouska

Smyslem našeho podnikání není skladovat spousty automobilů v autobazaru, ale stoprocentně naplnit sny a přání našich zákazníků formou individuálního dovozu automobilů, obytných vozů a karavanů. Touto cestou jsme schopni snížit provozní náklady na minimum. A proto si můžete být jisti, že cena, která je Vám účtována je očistěna od zbytečných nákladů.

Snažili jsme se stanovit ceník našich služeb tak, aby byl pro naše klienty přehledný, neskrýval žádné další poplatky a zákazník nemusel složitě vypočítávat a sčítat všechny položky ceníku. Vycházeli jsme ze zkušeností, provozních nákladů a finančních možností většiny klientů.

Proto jsme stanovili základní cenu za naše služby na 15 000,- Kč*.

Co za tuto cenu od nás dostanete:

 • Téměř 24 hodin denně jsou k dispozici naši technici v Rakousku
 • Asistence při výběru či výběr vozu za Vás na rakouských automobilových serverech
 • Prověření Vámi vybraného vozu v českých a rakouských databázích
 • Ověření vozu v ČR, servisní historie, původ vozu, odcizení vozu, zdali na vůz není úvěr či leasing
 • Proškoleného technika na místě v Rakousku, zaslání fotodokumentace z místa koupě, Videohovor
 • Zajištění přepravy vozu do ČR odtahovým vozem
 • Provedení dovozové STK, Emise a Evidence (platíte pouze poplatky)
 • Přihlášení vozu na české SPZ (platíte pouze poplatek za SPZ)
 • Zajištění úvěru

Další nezbytné poplatky:

 • Dovoz v kamionu, nebo naší odtahovkou do Plzně, Prahy, Brna, Valašského Meziříčí – od 7.500,- Kč
 • Provedení dovozové TK, Emise, Evidenční kontrola – od 1.000.- Kč
 • Přihlášení na české RZ 800,- Kč

Doplňkové služby:

 • Volitelně nabízíme předání vozu přímo před Váš dům kdekoliv v Česku za paušální cenu 7.500,-Kč (cena zahrnuje: elektronickou dálniční známku na 1 rok, náklady na převoz, mytí a vysátí v místě předání).
 • Profesionálního čištění interiéru za paušální cenu 1.500,- Kč
 • Impregnace kožených částí interiéru za paušální cenu 800,- Kč.
 • Nanesení ochranného vosku nebo keramické ochrany laku s účinností na 2 roky za paušální cenu 2.500,- Kč.
 • Aplikace ochranných samohojivých fólií s tloušťkou 175 mikronů na exponovaná místa (prahové části, plochy za předními koly, plochy zadního nárazníku za zadním kolem, střešní část nad čelním sklem, atd.

*Cena dovozu z Rakouska vždy ovlivněna mnoha faktory a způsobem provedení samotného dovozu. Základní cena za naše služby spojené s koupí vozu může začínat od 15.000,- Kč, ale také za určitých okolností může snadno přesáhnout trojnásobek. Pro stanovení konkrétní ceny je tedy nutné posoudit veškeré rizika, detaily, rozsah našich služeb a v neposlední řadě finální cenové podmínky prodávajícího, které mohou mít na konečnou cenu vozu výrazný pozitivní vliv. Pak může být cenová nabídka správně sestavena, přesně na míru. Finální cena dovozu se odvíjejí od vzdálenosti, země původu, typu, velikosti a hodnoty automobilu. Příklad cen platí pro dovoz běžného vozu v cenové relaci do 1.000.000,- korun z Německa při ujeté celkové vzdálenosti maximálně 400 kilometrů. Individuální cenovou nabídku vám vždy vypracujeme předem.

Časté dotazy

Online nákup vozu v Rakousku a videohovor

S koupí auta na dálku máme mnohaleté zkušenosti. Vyřídíme za Vás veškeré formality spojené s nákupem, odhlášením vozu a to ve velmi krátké lhůtě. Vše zvládneme rychle a bezpečně. Pro zprostředkování spojení z kontroly auta naším technikem využijeme formu videohovoru přes WhatsApp, Viber, Skype, Telegram, nebo třeba FaceTime.

Rychlost dovozu

Po zakoupení vozidla ho transportujeme v pojištěném kamionu, nebo na naší odtahovce na naši pobočku v ČR, kde po dovozu proběhne dovozová technická kontrola, emise a evidenční kontrola. Celý proces dovozu včetně registrace trvá přibližně jeden týden.

Záruky na námi dovezená ojetá auta

Díky naším zkušenostem a znalostem rakouského trhu, Vám doporučíme nebo vybereme se zákazníkem nejvhodnější auto, u kterého spolehlivě ověříme jeho původ, skutečného vlastníka, pravdivost a originalitu dokladů i minulost pro potvrzení záruky, že vůz není v databázi odcizených aut či není vázán žádnými finančními závazky. Zároveň každý automobil projde naší vlastní systémovou kontrolu počtu ujetých km a podrobným ohledáním vozu přímo u prodejce.

Auta s odpočem MwSt. pro plátce DPH

Pokud jste plátce DPH máte automaticky možnost odpočtu DPH i na dovezená vozidla. Základním předpokladem je pochopitelně výběr z odpočtových vozů již v Rakousku. Provedeme Vás celým procesem nákupu a dovozu automobilu bez DPH, jehož součástí je při úhradě základu daně již téměř nevýlučně spjatá záloha ve výši MwSt. z kupní ceny a doložení nutné dokumentace k jejímu opětovnému navrácení bankovním převodem nazpět na Váš firemní účet. Zní to možná komplikovaně, ale pro nás je to zcela běžný proces a relativně dobře fungující systém, jak prokázat přenesení daňové povinnosti do jiného členského státu EU.

Naše rodina dovezla první auto v roce 1991. Od té doby jsme dovezli několik stovek aut. Známe každé z nich.

Chcete auto z Rakouska? Volejte, pište. Posloucháme.

Dovoz aut z Rakouska

Jakub Holub

Barvířka 529
756 63 Krhová

Pracovní doba:

Pondělí – Pátek: 9:00 – 17:00
Sobota – Neděle: dle telefonické dohody

Kontaktujte nás:

M: +420 607 737 727
E: info@dovozautzrakouska.cz

Osobní schůzky je potřeba domluvit nejdříve telefonicky.

IČ: 74115120 | DIČ: CZ8211205871 | EORI: CZ8211205871

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Městský úřad Valašské Meziříčí

Můžete nás kontaktovat telefonem, e-mailem na info@referencniauta.cz, nebo přes WhatsApp!

WhatsApp

+420 607 737 727

Zahájit chat
1
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den 👋,
hledáte dovoz, nebo přepravu auta, motorky, čtyřkolky z Rakouska? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...